Na ples i do práce? Objevte kouzlo dámských psaníček

Plesová sezóna je v plném proudu a mnoho žen kvůli ní hledá vhodné dámské psaníčko. A není se čemu divit. Jedná se totiž o stylový doplněk, který dokáže podtrhnout celkový dojem. Můžete ho sladit s celým outfitem, nebo z něj naopak udělat dominantní prvek. A samozřejmě ho využijete také na drobné nezbytnosti.

Velkou popularitu získalo zejména v 20. letech v Hollywoodu. Oproti dnešku se však preferovala minimalistická psaníčka, aby příliš neodváděla pozornost od postavy. V současné době je naopak žádoucí na sebe psaníčkem upozornit, ale samozřejmě vždy záleží, kam si psaníčko vezmeme.

Psanicko 2

Vybíráme dámské psaníčko

Čím se řídit, když vybíráte nové dámské psaníčko? Máte o něm určitou představu, nebo to necháváte spíš náhodě? Největší chybou bývá, že chcete koupit psaníčko na konkrétní událost, například ples. Často se stává, že vám pak zůstane ležet ve skříni. Abyste se tomuto vyhnuli, je lepší nad výběrem trochu popřemýšlet.

  • Kam budete dámské psaníčko nosit? Do práce, na rande, do divadla nebo na ples? Možností je spousta. Proto jsou skvělou volbou neutrální barvy, jako je pudrová či béžová.
  • Přemýšlejte nad tím, zda zvládnete sladit psaníčko se svým oblečením.
  • Preferujete minimalismus, nebo máte v oblibě spíš extravaganci?
  • Už víte, jak ho budete nosit? Psaníčko se většinou bere do ruky, ale populární jsou také řetízky, díky kterým ho můžete nosit i na rameni.
  • Zaměřte se na velikost. Větší psaníčka se skvěle hodí na běžné nošení, kdy krásně doplní zejména formálnější outfit.
  • Nejdůležitější ale je, jaký máte z daného psaníčka pocit. Jak na vás působí? Oslovilo vás něčím? Nebojte se a dejte i na svou intuici.

Teď královnou jsem já

Hledáte psaníčko na slavnostnější události? V životě nás mohou potkat nejrůznější chvíle, kdy je třeba se hezky obléct a vše sladit do nejmenšího detailu, ať už je to třeba pozvání na svatbu, promoce nebo důležitá schůzka. Proto zvolte prostou a jednoduchou eleganci. Zaměřte se na nadčasovou bílou, vhodný však bude i lehce stříbrný nádech.

Toužíte opravdu zazářit? K plesovým šatům a na večírek se bude hodit něco výraznějšího, což splňuje třpytivé psaníčko v různých barvách. Populární je zlatá v odstínu champagne nebo stříbrná. Výhodou je, že tento typ psaníčka je dostatečně reprezentativní, ale ne přehnaně vyzývavý. Díky třpytivému efektu také částečně nahrazuje šperk.

Nebojte se barev

Barvy vládnou světu, tak proč z nich nevytěžit maximum? Barevná psaníčka se hodí na neformální události, umí zvýraznit přednosti a odvést pozornost od nedostatků. Takové psaníčko si bude výborně rozumět se sportovnějším outfitem či s dámským kostýmkem.

A kterou barvu zvolit? To už záleží čistě na vás. Pomoci vám může i psychologie barev. Jedna z nejoblíbenějších barev je červená, která symbolizuje život, vášeň a energii. Žluté psaníčko vám zase dodá radost do života. Zajímavou volbou je také pistáciově zelená, jelikož se jedná o barvu hravou a zároveň uklidňující.

Vyberte dámské psaníčko podle svého gusta

Vydejte se na průzkum a objevte kouzlo dámského psaníčka. Vždyť alespoň jeden kousek by měla mít každá žena ve svém šatníku. Při výběru přemýšlejte, kam psaníčko budete nosit. A snažte se také o to, aby vám ladilo se zbytkem oblečení. Pokud stále váháte, podívejte se na naši nabídku. Nezapomenutelný večer tak může začít!