Na výlety nesmí chybět kvalitní batoh! Objevte módní kousky vhodné pro každou příležitost

Už brzy vypukne čas výletování. A to znamená, že právě teď je nejlepší doba na pořízení nového batůžku. Celodenní chození po městě, pobyt v přírodě, plánování studijní stáže, dovolená,… léto se neúprosně blíží, takže příležitostí, kdy můžete batoh nosit, bude určitě spousta. Využijete ho samozřejmě nejen na plánované aktivity, ale i na běžné nošení do práce.

Batohy nemají až tak dlouhou historii. První typy se objevily v Norsku v r. 1800, ale rozhodně se nejednalo o verzi, jakou známe dnes. Nedlouho poté se objevil v r. 1886 jako novinka u americké armády, kdy si ho jistý plukovník Merriam nechal patentovat. Dnes už by nejspíš hledal spojitost s armádou málokdo. Na výběr máme z nepřeberného množství, od městských batůžků po elegantní. Možná že i vy přemýšlíte nad novým stylovým kouskem, který bude praktický, ale zároveň i módní. Pokud ještě nemáte představu, jaký batoh zvolit, není nic jednoduššího, než se podívat na náš výběr inspirace.

batoh 1

Čím se řídit, když vybírám batoh?

Batohy mají oproti kabelkám jednu velkou výhodu. Dají se nosit na zádech, takže vám obě ruce zůstávají volné, nikde vám nic nepadá a i tak máte všechny důležité věci poblíž. Pohodlí nadevše, no ne? Právě proto mu tolik lidí po celém světě dává přednost. Jakými kritérii se ale řídit, když chci najít ten pravý?

Batoh, nebo batůžek? A co třeba obojí?

Malý, velký nebo něco mezi? Záleží na tom, co preferujete. Pokud jste zvyklí brát s sebou věci, co zabírají místo, vyberte si raději batoh s větším obsahem. Naopak na občasné pochůzky vám bude stačit menší batůžek.

2787-1_cerveny-damsky-batuzek-kabelka-s-celni-kapsou

 

  • Batůžky do města: spěcháte na sraz s kamarádkou? Vezměte jen to nejnutnější a sbalte to do stylového batůžku. Výhodou je, že vám nebude překážet. Je lehký, vleze se do něj i deštník a hlavně nadělá parádu.
  • Studentské batohy: tyto větší batohy využijí nejen studenti. Ať už se chystáte na cestu za studiem nebo s kamarády na chatu, určitě využijete třeba batoh s USB nabíjecím portem, pomocí kterého můžete nabíjet svůj mobil v pohybu. Studentské batohy mají dost místa také na notebook, takže se nemusíte bát, že zůstanete delší dobu bez techniky.
  • Batohy tak akorát: ani malé, ani velké. Zkrátka tak akorát. Ženy tyto batohy milují, protože jsou praktické a zároveň si můžou vybrat z mnoha designů, ať už v elegantním či sportovním

Zaměřte se na materiál

Jestliže si chcete pořídit opravdu kvalitní batoh, vsaďte na kůži. Výrobky z kůže mají dlouhou životnost, takže si svůj batoh ponesete pěkně dlouhou dobu. S nadsázkou se dá říct, že s ním můžete procestovat celý svět. Kromě toho je pevnější, takže se vám jen tak neroztrhne. A pomyslnou třešničkou na dortu je snadná údržba. Kožený batoh stačí přetřít vlhkým hadříkem, případně ho můžete ošetřit speciálními přípravky přímo na kůži.

Toužíte po něčem opravdu originálním? Kupte si batoh z kvalitního portugalského korku! Nejen, že je krásný a příjemný na dotek, ale tento neobvyklý materiál vás překvapí svou tvarovou stálostí, lehkostí a voděodolností. Pro milovníky dřevěného designu jako dělaný.

1851-1_simaro-luxusni-batoh-z-praveho-portugalskeho-korku-2075-prirodni

Objevte svůj styl s novým batohem

Tak co, už jste objevili svůj vytoužený batoh či batůžek? Pokud stále vybíráte, popřemýšlejte nejen nad designem, ale také nad velikostí a materiálem. Zásadní je také otázka, jak budete batoh využívat a co od něj očekáváte. Není nic jednoduššího, než se podívat na naši nabídku, ze které si jistě vyberete. A nezapomeňte, že nový batoh bude vaším parťákem na hodně dlouhou dobu, tak vybírejte pečlivě. Pak už stačí hodit batoh na záda a vyrazit vstříc dobrodružství!