ČASTÉ DOTAZY

 • Žádáme Vás, abyste nakupovali uvážlivě
 • Zboží, které nabízíme, je nové
 • Věnujte dostatečnou poztornost popisu zboží
 • Není možné provádět nákupy pod více uživatelskými jmény a následně tyto nákupy spojit v jeden. Pokud si přejete ušetřit na dopravném, nakupujte pod jedním uživatelským jménem
 • Barva výrobku nemusí přesně odpovídat vyobrazení. Rozdíl může být způsoben technikou fotografování nebo typem vašeho monitoru. Děkujeme za pochopení.
 • Pokud máte nějaké připomínky ke zboží nebo obchodu, prosím, kontaktujte nás

  4 hlavní důvody, proč je nakupování přes internet výhodné

  1. Nakoupit můžete kdykoliv bez ohledu na zavírací dobu
  2. Na internetu vždy vidíte cenu a popis zboží a nemusíte se nikoho na nic ptát
  3. Můžete přehledně procházet celý sortiment zboží
  4. Snadno zjistíte okamžitou cenu celého nákupu a dle svého uvážení můžete nakupování kdykoliv přerušit
   

  Nejde mi odeslat objednávka. Co mám dělat?

  1. Podívejte se, zda máte zaškrtnuté políčko u dodací adresy (viz krok 3)
  2. Zaškrtli jste políčko Souhlasím s obchodními podmínkami? (krok 4)
  3. Napište nám svoji objednávku na náš kontaktní email

  Jsou uvedené ceny včetně DPH?

  Nejsme plátci DPH a ceny uvedené u zboží jsou konečnými cenami.

  Lze objednávku po odeslání později upravit?

  Po zadání objednávky není možná oprava. Objednávejte proto zboží uvážlivě.

  Jaký je termín vyřízení objednávky?

  Objednávky vyřizujeme v co nejkratším možném termínu. Obvykle trvá vyřízení objednávky 2 - 3 dny od připsání částky na účet nebo od objednání zboží na dobírku. O stavu své objednávky budete informováni emailem nebo stav objednávky můžete zjistit po přihlášení ke svému účtu, pokud jste si jej při objednávce založili.

  Dostala jsem e-mail ze Zásilkovny, ale v objednávce jsem zaškrtla volbu Česká pošta nebo DPD!

  To je v pořádku. Ve spolupráci se Zásilkovnou nabízíme zasílání zboží Českou poštou a DPD na jakoukoli adresu po ČR a to LEVNĚJI. Zboží obdržíte standartně jako Balík do ruky případně dopravcem DPD. Čekejte na sledovací číslo!

  Mohu si vyzvednout zboží v sídle firmy nebo v kamenném obchodě?

  Tuto možnost zatím nenabízíme.

  Vrácení a výměna zboží

  Zakoupené zboží Vám z nějakého důvodu nevyhovuje? Špatná barva, materiál ... ? Nevadí!

  Nepoužité a nepoškozené zboží můžete do 30-ti dnů od jeho převzetí vrátit nebo vyměnit bez udání důvodu a odstoupit tak od smlouvy.

  Jak postupovat při vrácení/výměně zboží?

  Vyplňte tento Formulář a nepoužité, nepoškozené zboží v původním obalu i s dalšími náležitostm, které jsou součástí balení, jako dárek zdarma, dokumentace, návod apod. zašlete zpět na naši adresu.

  Vyřízení vrácení/výměny zboží

  Vrácení zboží:

  Pokud vracené zboží splňuje všechny výše uvedené požadavky, budou Vám peněžní prostředky vráceny do nejpozději do 14-ti dnů po obdržení zboží.

  Výměna zboží:

  • výměna za zboží ve stejné hodnotě - doprava k Vám ZDARMA
  • výměna za zboží v nižší hodnotě - doprava k Vám ZDARMA a rozdíl vrátíme na Váš bankovní účet
  • výměna za zboží ve vyšší hodnotě - doplatíte rozdíl v ceně, minimálně však 100 Kč


   Návod na užívání a údržbu

     

   Naším cílem je Vaše spokojenost se zakoupeným výrobkem. Tento informační letáček obsahuje veškeré informace a pokyny nutné ke správnému výběru, používání a údržbě zakoupeného zboží. Veškeré výrobky je nutno používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány, vlastnosti použitých materiálů rozhodují o používání a údržbě výrobků.

   S tím též souvisí otázka životnosti výrobku. Často bývá tento pojem mylně zaměňován se záruční dobou. Jestliže však pro určitý výrobek (např.spotřební zboží) platí ze zákona dvouletá záruční doba, neznamená to, že životnost výrobku při jeho užívání je alespoň dva roky. Je zřejmé, že některé výrobky nemohou takovou dobu užívání vydržet, navíc velmi často závisí na intenzitě užívání.

   V souladu s publikovanou judikaturou je třeba vycházet z toho, že vadou výrobku se rozumí případ, kdy výrobek nevydrží ani po dobu jeho životnosti stanovenou technickými normami, případně po dobu životnosti obvyklé, eventuálně pro výrobek deklarované (nevybočuje-li z rámce obvyklosti či z doby stanovené technickou normou).

    

   Konstrukce a účel 

   Kabelky – slouží jako doplněk pro drobné osobní věci, maximální nosnost: 1,5 kg (pokud není uvedeno jinak)

   1. Společenské kabelky  – jsou určeny k nošení v interiéru při různých společenských příležitostech, jsou velmi citlivé na vlhkost
   2. Vycházkové kabelky  – jsou určeny k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačují se klasickou konstrukcí, bez výraznějších módních prvků. Obvykle jsou u nich životnost a pohodlnost důležitější než módnost.
   3. Módní kabelky  – jsou určeny pro krátkodobé nošení, svou konstrukci a materiálovým složením jsou určeny, navrženy a vyrobeny k nošení v nenáročných podmínkách, prvořadá je u nich módnost, nikoliv životnost. Zpravidla se vyznačují aktuálními módními prvky, které také určují jejich přibližnou životnost. Tyto kabelky nejsou určeny pro každodenní, časté používání.
   4. Vysoce módní kabelky – jsou určeny pro krátkodobé nošení s omezenou životností, výjimečného vzhledu výrobků je dosaženo porušením obvyklých konstrukčních zásad, použitím velmi neobvyklých materiálů a netypických výrobních technologií. Tyto výrobky jsou určeny především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejím ušpinění a jiným negativním vlivům. Živostnost vysoce módního zboží je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba. Na konstrukci a materiály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tyto výrobky nejsou v žádném případě určeny pro každodenní, časté použití.

   Aktovky – slouží jako doplněk pro drobné osobní věci spolu s dokumenty, maximální nosnost: 2,5 kg.

   Peněženky, pouzdra na doklady a karty – při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Berte v potaz, že všechny typy karet se do přihrádek vkládají bez ochranných pouzder, nevkládejte doklady větších rozměrů než je rozměr přihrádek, vyvarujte se poškození zboží z důvodu nošení v zadní kapse kalhot a „sedání si na ně“. 

   Cestovní zavazadla – maximální nosnost je u každého typu zavzadla s ohledem na konstrukci i účel jiná. Sledujte pečlivě doplňující informace u konkrétního výrobku.

   Pro výrobky z následujících materiálů doporučujeme tuto údržbu:  

   Textil – textilní výrobek ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil, které galanterní výrobky impregnují, oživí barvy a zamezí ušpinění.

   Syntetické materiály (eko kůže) – plasty, koženky, polyestery tyto materiály vzhledem často připomínají useň, ale jejich vlastnosti nedosahují kvality přírodních usní, např. mají omezenou prodyšnost. Tento galanterní výrobek je velmi náročný na udržbu. Jsou velmi náchylné k mechanickému poškození způsobenému např. oděrem. Při tomto poškození dochází k sedření barvy na povrchu prosvítání původní barvy materiálu. Omývejte je vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a utřete do sucha.

   Kožešinové výrobky: výrobky nežehlete, opravy a čištění svěřte odborníkům, chraňte je před oděrem a zamaštěním, provlhlé výrobky vykartáčujte po srsti a zvolna sušte v pokojové teplotě, chraňte před prachem a sluncem, NIKDY neskladujte kožešinové výrobky v plastikových pytlích, kožešinové pláště zavěšujte na tvarovaná ramínka a zapínejte, v letním období často větrejte.

   Useň (kůže) : nejčastěji používaný přírodní materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu galanterních výrobků / kabelky, kufry, cestovní tašky, peněženky, pouzdra, etue apod./ Useň je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční vlastnosti. Useň je charakteristická svou proměnlivou lícovou kresbou, která potvrzuje její přírodní charakter a odlišuje ji tak i vzhledem od syntetiských materiálů. Z těchto důvodů není možné zaručit stejné zbarvení a strukturu usně na jednostlivých částech kabelky. Useň se užíváním roztahuje a zvláčňuje, na povrchu jemné a vysoce kvalitní usně se během používání vytvářejí záhyby a vrásky. Useň není neomezeně odolná působení vlhkosti jako jsou klimatické vlivy či nadměrné pocení.

   Korek : Korek je 100% přírodní materiál, který se získává z kůry dubu korkového. Jedná se o materiál  extrémně lehký, tvarově stálý, pružný, voděodolný, odolný proti poškrábání, UV stabilní, zpomaluje hoření, antistatický, antibakteriální a antialergenní. Korkové kabelky jsou nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně mýdlovou vodou a utřete do sucha.

   Co by měl spotřebitel vědět?

   U kožené galanterie je důležitá impregnace a to ještě před prvním nošením. Význam impregnace kožené galanterie spočívá především v zamezení pronikání nečistot a mastnot do struktury usně, což má za následek, že se useň snadněji čistí a její pěkný vzhled je dlouhodobě zachován. Má-li však impregnace přinést dlouhodobý efekt, musí proniknout do celé hloubky usně. Každá useň, tedy i ta, ze které je galanterie vyrobena, časem ztrácí své přirozené vlastnosti, jakými jsou pružnost a vláčnost, čímž může dojít k jejímu popraskání a znehodnocení celého výrobku. Useň je proto nutné čas od času „vyživit“. Jelikož je však galanterie vyráběna z různých materiálů, je nezbytné při jejím ošetřování používat výrobky, které jsou pro daný druh usně určeny.

   Několik základních druhů usní:

   Hladká useň – je useň s jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Pro běžné čištění a výživu hladkých usní se v poslední době těší oblibě speciální pěna ve spreji (např. „Leather Soap“). Další možností je využití krémů nebo přírodních tuků, určených pro koženou galanterii a kožené oblečení, které v barevném provedení zároveň překryjí drobné škrábance (např. krém „Silikon polish“, tuk „Nilfet“). Usňový výrobek je nutné chránit před promočením! Usňové výrobky skladujte v textilních obalech, nikdy ne v plastikových pytlích!

   Laková useň – useň s hladkým, lesklým povrchem, který je docílen lakovou úpravou usně. Její povrch je neobyčejně choulostivý na mechanické vlivy, promáčení a mráz, nejnižší možná teplota použitelni se -2°C. Nečistoty z povrchu usně odstraňujte jemným vlhkým hadříkem, poté povrch ošetřete krémem či sprejem na lakové usně.

   Povrtsvená useň – useň, která má k povrchu nanesenou či připojenou vrstvu fólie nebo plastu. Má podobné vlastnosti jako laková useň. Tento materiál otřete vlhkým hadříkem a utřete: do sucha nebo používejte prostředky určené k ošetření syntetických materiálů. Nubuk, velur (semiš)-je useň broušená po líci (nubuk) nebo po rubu (velur). Výrobky z těchto materiálů ošetřujte pryžovým kartáčkem a přípravky, které jsou určeny pro vlasové usně. Tyto přípravky oživují barvu a mohou být barevné nebo bezbarvé. Důležité je ošetření vlasových usní vhodnou impregnací, zvyšující odolnost proti vodě. Tyto vlasové usně nikdy nekrémujte! Ostatní usně – existuje celá řada dalších druhů usní, které se vyznačují především barevnými efekty a rozmanitosti zpracování povrchu.

    

   Charakteristickou vlastností těchto usní je to, že během používání se jejich vzhled „vyvíjí“. Usně se stíranou úpravou, kdy je původní barva usní překryta další, často kontrastní barvou. Tato kontrastní barva se při nošení na nejvíce namáhaných místech stírá, prosvítá původní barva. Další variantou jsou usně s mechanicky narušeným vzhledem, kde je líc nového výrobku rozpraskán, je patrná odlišná barva struktury usně. Během užívání líc dál praská a na nejnamáhavějších místech se zcela odlupuje a dochází k obnažení struktury materiálu. Popsané zásadní změny probíhají velmi rychle a při pokračujícím použávání se prohlubují. Výrobek rychle získává patinu a charakteristický „použitý“ vzhled. Tyto změny jsou žádoucí, v žádném případě se nejedná o projev vady. Tyto usně v žádném případě nekrémujte ani neleštěte. K ošetření používejte bezbarvé impgnační spreje, které nechejte na povrchu výrobku zaschnout. Impregnace častečně ochrání galanterní výrobek proti vlhkosti a zašpinění, přesto se výrazného zašpinění výrobku vyvarujte, lze ho z povrchu usně jen velmi obtížně odstranit.

   Náležitá péče a ochrana usňových výrobků výrazně prodlužuje jejich životnost a udržuje stále skvělý vzhled!